BAZA REKREACYJNA I SPORTÓW WODNYCH „KULA”

NAD KANAŁEM KULA POWSTAŁA W 2006 r.

 

JACEK HENCEL

 

Jesteśmy zainteresowani przyjęciem reklam na terenie BAZY.
Ustawienie ich w miejscach widocznych z drogi wodnej i szosy dojazdowej,
nad jeziorem Jagodne przy moście na Kuli.
Ceny do negocjacji.

 

   Baza Rekreacyjna i Sportów Wodnych „KULA" jest prze-pięknie położona nad jeziorem Jagodne, które łączy się z jeziorem Bocznym kanałem Kula o długości 110 m. Miejsce to, zwane „równikiem" Wielkich Jezior Mazurskich, znajduje się na szlaku pomiędzy jeziorami północnymi i południowymi Mazur, ok. 20 km na południe od Giżycka połączeniem drogo-wym. Najbliższe miejscowości leżące w pobliżu Bazy to Rydzewo ok. 3 km, Jagodne ok. 2 km i Bogaczewo ok. 2 km. 

  Teren Bazy obejmuje pole biwakowe nad kanałem Kula oraz pole biwakowe nad zatoką jeziora Jagodne tzw. Fitówkę. Od 2010 roku administrowany jest przez właścicieli Bazy także półwysep Kula położony po prawej stronie jeziora Jagodne po wyjściu z kanału Kula, na szlaku jezior płynąc z północy na południe  ( Giżycko - Mikołajki).
Ceny biwakowania, cumowania i stacjonowania łodzi są takie same na w/w trzech polach biwakowych. Baza oferuje pomosty, przy których żeglarze mogą bezpiecznie cumować jachty. W razie awarii otrzymać fachową pomoc. Baza oferuje także naprawy szkutnicze oraz pomoc wodną, holowanie jachtów, całoroczne stacjonowanie jachtów i przyczep campingowych. Jest to dobre miejsce do wymiany załóg na jachtach, ponieważ na terenie Bazy można pozostawić pod opieką auta i przyczepy na czas rejsu. Istnieje także możliwość slipowania  jachtów.

  Na terenie Bazy znajdują się sanitariaty (na polu biwakowym Kanał Kula), wyznaczone miejsca na ognisko, wiaty do biwakowania, boisko do siatkówki, możliwość podłączenia do prądu urządzeń elektrycznych (na polach biwakowych Kanał Kula i Fitówka). Baza dysponuje dużym, częściowo zalesionym terenem, jest więc doskonałym miejscem na piknik, weekendowy wypad, czy dłuższy wypoczynek pod namiotem lub karawaning. Jest to także idealne miejsce do zorganizowania szkoleń żeglarskich, obozów harcerskich, rajdów,  spływów kajakowych itp. Jest to też wspaniałe miejsce do wędkowanie (możliwość wykupienia zezwoleń na połów ryb na miejscu) czy wypad na grzybobranie. Położenie Bazy z dala od ruchliwych tras, na zadbanym obszarze leśnym gwarantuje spokojny i bezpieczny wypoczynek. Teren Bazy jest pilnowany przez cały rok całodobowo.